Gry karciane online

SUPER ZABAWA GWARANTOWANA

REKLAMA

Pasjans Freecell

Zasady gry:

Celem gry Pasjans Freecell jest ułożenie w odpowiedniej kolejności wszystkich kart, na czterech polach oznaczonych symbolami karo, pik, kier, trefl. Na polach tych karty w kolorze, należy układać w porządku rosnącym zaczynając od asa. Pasjans Freecell to ciekawa odmiana pasjansa w której występują cztery wolne pola. W dowolnym momencie gry, można je zapełnić pojedynczymi kartami. Taki zabieg pozwala na odblokowanie innych kart i kontynuowanie zabawy.

Karty w ośmiu kolumnach roboczych, należy układać malejąco naprzemiennie kolorami. Między kolumnami można przenosić pojedyncze karty lub poprawne sekwencje kart (karty ułożone malejąco, naprzemiennie kolorami). Przenoszenie kilku kart jest dozwolone, jeśli pozwoli na to liczba pustych kolumn oraz wolnych pól. Pusta kolumna może przyjąć dowolną kartę lub poprawną sekwencję.

Pasjans Freecell posiada funkcję automatycznego przenoszenia kart na pola końcowe, co znacznie przyspiesza i ułatwia zabawę. Posiada również możliwość cofania wszystkich ruchów. Służy do tego strzałka widoczna w prawym dolnym rogu.