Gry karciane online

SUPER ZABAWA GWARANTOWANA

REKLAMA

Kierki – gra karciana

Zasady gry:

Kierki to ciekawa gra karciana przeznaczona dla kilku graczy. Zasady gry nie, są zbyt skomplikowane co, bez wątpienia wpływa na jej ogromną popularność. W skrócie, gra w kierki polega na pozbywaniu się kart w kolorze kier ( czyli czerwieni lub serc – jak mówi się potocznie). Dodatkowo przed końcem gry, należy pozbyć się również damy pik, za którą otrzymuje się trzynaście punktów karnych.

Po rozdaniu kart, każdy gracz wybiera trzy karty i przekazuje je innemu graczowi. Wszyscy gracze wybierają i przekazują karty, przed obejrzeniem kart otrzymanych od sąsiada. Grę Kierki rozpoczyna gracz, który ma dwójkę trefl i to właśnie ją wykłada na stół. Kolejni gracze jeśli mają kartę w tym samym kolorze to muszą ją położyć na stole. Jeśli posiadają kilka kart w rozgrywanym kolorze to mogą wybrać dowolną z nich. Karty zbiera gracz który miał najwyższą kartę w kolorze bazowym, czyli w kolorze pierwszej karty wyłożonej w danej kolejce. „Zwycięzca” rozpoczyna kolejną kolejkę, wykładając na stół jedną ze swoich kart.

W przypadku gdy, kolejny gracz nie posiada kart w rozgrywanym kolorze może wyłożyć na stół dowolną kartę. Najlepiej jeśli pozbędzie się wtedy damy pik lub kart w kolorze kier za które na końcu rundy otrzyma punkty karne. Po jednym punkcie za każdą kartę kier i 13 punktów za damę pik. Gra Kierki rozgrywana jest do momentu, aż któryś z graczy uzyska 100 punktów. Ale to gracz z najniższą ilością punktów wygrywa!