Gry karciane online

SUPER ZABAWA GWARANTOWANA

REKLAMA

Rummi

Zasady gry:

Rummi to wciągająca gra karciana w której zmierzymy się z komputerem. Aby wygrać musimy przenieść wszystkie karty własne znajdujące się w dolnych rzędach na pole gry. Wcześniej karty trzeba odpowiednio posortować, aby stworzyć prawidłowe rzędy i grupy. Rząd składa się z co najmniej trzech kart tego samego koloru ułożonych rosnąco od lewej (np. dwójka karo, trójka karo, czwórka karo). Grupa składa się z minimum trzech kart o tej samej wartości, ale w różnych kolorach (np. czwórka pik, czwórka karo, czwórka trefl).

Aby wyłożyć pierwsze karty na pole gry, musimy stworzyć rząd lub grupę o wartości minimum trzydziestu punktów. Zakończenie wykładania kart potwierdzamy górnym przyciskiem. W przypadku braku ruchu ciągniemy kartę dodatkową klikając na przycisku z zielonym ludkiem. Kolejne grupy i rzędy możemy tworzyć z kart własnych oraz kart znajdujących się na polu gry. Nie możemy jednak rozbijać grup i rzędów składających się z trzech kart.

Tworząc nowe grupy i rzędy w grze Rummi, musimy zachować odstęp jednego pola. Do budowy nowych układów możemy wykorzystać dwie karty specjalne. Aby pokonać komputer, musimy jako pierwsi pozbyć się wszystkich kart. Pomogą nam w tym przyciski do sortowania kart według wartości oraz koloru, dzięki którym łatwiej stworzymy prawidłowe układy.