Gry karciane online

SUPER ZABAWA GWARANTOWANA

REKLAMA

Pasjans Skorpion

Zasady gry:

Pasjans Skorpion to ciekawa gra karciana z prostymi zasadami. Celem gry jest odpowiednie ułożenie wszystkich kart w czterech kolumnach. Karty w każdej końcowej kolumnie muszą być ułożone zgodnie z kolorem, malejąco od króla do asa.

Na początku gry Pasjans Skorpion większość kart rozłożona jest w siedmiu kolumnach, każda z nich zawiera po siedem kart. Trzy karty rezerwowe, znajdują się w stosie po lewej. Między kolumnami można przenosić pojedyncze odkryte karty lub dowolne ciągi odkrytych kart. Przenoszone karty trzeba odkładać na karcie w tym samym kolorze o jeden wyższej. Przenoszoną piątkę karo, należy odłożyć na szóstce karo znajdującej się w innej kolumnie. Grupę kart z siódemką pik na spodzie, należy odłożyć na ósemce pik. Na wolnym polu kolumny można położyć króla lub grupę kart zbudowaną na królu.

Aby ukończyć pasjansa, należy odsłonić i wykorzystać zakryte karty znajdujące się w czterech pierwszych kolumnach. Dodatkowo, w dowolnym momencie gry, należy rozdać trzy zakryte karty ułożone w stosie po lewej. Karty te zostaną rozdane do trzech pierwszych kolumn.