Gry karciane online

SUPER ZABAWA GWARANTOWANA

REKLAMA

Pasjans półksiężycowy

Zasady gry:

Pasjans półksiężycowy jest szczególną grą karcianą w której karty rozkłada się w bardzo nietypowy sposób. W centralnej części znajduje się osiem fundamentów na których należy budować właściwe stosy. Pozostałe karty, ułożone są w kilkunastu stosach w kształcie półksiężyca. Celem pasjansa jest odpowiednie ułożenie wszystkich kart z półksiężyca na ośmiu fundamentach. Na królach karty w kolorze należy układać w porządku malejącym, a na asach karty w kolorze należy układać w porządku rosnącym.

Pojedyncze karty można również przenosić między stosami z półksiężyca. Przenoszoną kartę należy odkładać na karcie tego samego koloru o jeden wyższej lub niższej. Na asa można położyć króla i odwrotnie. Przed wykonaniem ruchu warto zastanowić się, jakie konsekwencje może on mieć dla kolejnych ruchów. Warto podpatrywać, jakie karty zostaną odsłonięte i jak wpłynie to na układ na stole. Planowanie ruchów pomoże uniknąć sytuacji, w których zabraknie możliwości wykonania dalszych ruchów.

W przypadku braku ruchu można skorzystać z funkcji tasowania kart. Jest ona dostępna pięć razy podczas gry. Można również skorzystać z funkcji podpowiedzi. Pasjans półksiężycowy to fascynująca odmiana pasjansa, która oferuje unikalne wyzwanie dla graczy.

Tagi: , ,