Gry karciane online

SUPER ZABAWA GWARANTOWANA

REKLAMA

Pasjans Podwójny Freecell

Zasady gry:

Pasjans Podwójny Freecell to rozbudowana wersja znanej gry karcianej, która oferuje jeszcze więcej wyzwań i satysfakcji dzięki użyciu dwóch talii kart. Celem gry jest przeniesienie wszystkich kart na cztery pola bazowe widoczne w prawym górnym rogu. Stosy bazowe należy budować rosnąco, od asa do króla i zgodnie z kolorem, a potem ponownie od asa do króla, również zgodnie z kolorem.

Pole gry składa się z dziesięciu kolumn oraz ośmiu wolnych komórek służących do tymczasowego przechowywania pojedynczych kart. Karty w kolumnach należy układać malejąco oraz naprzemiennie kolorami. Między kolumnami można przesuwać pojedyncze karty oraz poprawnie ułożone grupy kart, jeśli pozwoli na to liczba pustych kolumn i wolnych komórek. Do pustej kolumny można wstawić dowolną kartę.

Wolne komórki odgrywają kluczową rolę w planowaniu ruchów, pozwalając na tymczasowe przechowywanie niepotrzebnych w danym momencie kart i odblokowanie nowych kart. Efektywne zarządzanie wolnymi komórkami umożliwia odkrycie i posortowanie wszystkich kart. Gra Podwójny Freecell kończy się zwycięstwem, gdy wszystkie karty znajdą się na odpowiednich polach bazowych.