Gry karciane online

SUPER ZABAWA GWARANTOWANA

REKLAMA

Pasjans Pająk

Zasady gry:

Pasjans Pająk należy do grona najpopularniejszych gier karcianych przeznaczonych dla jednej osoby. Do jego ogromnej popularności, z pewnością przyczynił się fakt, że Pasjans Pająk był dołączony do znanego wszystkim systemu operacyjnego. Pasjans Pająk to gra karciana występująca w trzech wersjach. Na początku gry należy wybrać jedną z nich. Easy – to odmiana najłatwiejsza rozgrywana za pomocą kart tego samego koloru. Normal – to wersja rozgrywana za pomocą kart w dwóch kolorach, przeznaczona dla nieco bardziej zaawansowanych graczy. Hard – to najtrudniejsza odmiana gry, w której wykorzystuje się dwie pełne talie kart.

Na samym początku część kart rozłożona jest w dziesięciu kolumnach, pierwsza karta w każdej kolumnie jest odkryta. Pozostałe karty zebrane są w pięciu stosach. Celem gry Pasjans pająk jest ułożenie wszystkich kart w ośmiu odpowiednio uporządkowanych kolumnach. Karty w kolumnie należy układać zgodnie z kolorem w porządku malejącym, zaczynając od króla. Kompletna kolumna zostaje usunięta z gry.

Między kolumnami można przenosić pojedyncze karty lub grupy prawidłowo ułożonych kart w jednym kolorze. Przenoszona kartę trzeba odłożyć na karcie o jeden wyższej. Najlepiej, by była to karta tego samego koloru, ale nie jest to konieczne. Warto jednak unikać budowania wielokolorowych kolumn, gdyż ich późniejsze rozłożenie może być problematyczne. W przypadku braku ruchu lub w innym dowolnym momencie gry, należy rozdać dodatkowe karty zebrane w pięciu stosach. Po jednej karcie dla każdej kolumny. Dodatkowe karty można rozdać, gdy żadna z kolumn nie będzie pusta.

Żarówka – podpowiedź
Strzałka – cofanie ruchu