Gry karciane online

SUPER ZABAWA GWARANTOWANA

REKLAMA

Pasjans Pająk

Zasady gry:

Pasjans Pająk należy do grona najpopularniejszych gier karcianych przeznaczonych dla jednej osoby. Do jego ogromnej popularności, z pewnością przyczynił się fakt, że Pasjans Pająk był dołączony do znanego wszystkim systemu operacyjnego. Pasjans Pająk to gra karciana występująca w trzech wersjach. Na początku gry należy wybrać jedną z nich. Easy – to odmiana najłatwiejsza rozgrywana za pomocą kart tego samego koloru. Normal – to wersja rozgrywana za pomocą kart w dwóch kolorach, przeznaczona dla nieco bardziej zaawansowanych graczy. Hard – to najtrudniejsza odmiana gry, w której wykorzystuje się dwie pełne talie kart.

Na samym początku część kart rozłożona jest w dziesięciu kolumnach, pierwsza karta w każdej kolumnie jest odkryta. Pozostałe karty zebrane są w pięciu stosach. Celem gry Pasjans Pająk jest ułożenie wszystkich kart w ośmiu odpowiednio uporządkowanych sekwencjach. Sekwencje należy budować zgodnie z kolorem w porządku malejącym, zaczynając od króla. Kompletna sekwencja jest usuwana z gry.

Między kolumnami można przenosić pojedyncze karty lub grupy ułożonych malejąco kart w tym samym kolorze. Przenoszoną kartę trzeba odłożyć na karcie o jeden wyższej. Najlepiej, by była to karta tego samego koloru, ale nie jest to konieczne. Warto jednak unikać budowania wielokolorowych kolumn, gdyż ich późniejsze rozłożenie może być problematyczne. Pustą kolumnę można wypełnić dowolną kartą lub sekwencją. W przypadku braku ruchu lub w innym dowolnym momencie gry, należy rozdać dodatkowe karty zebrane w pięciu stosach. Po jednej karcie dla każdej kolumny. Dodatkowe karty można rozdać, gdy żadna z kolumn nie będzie pusta.

Żarówka – podpowiedź
Strzałka – cofanie ruchu