Gry karciane online

SUPER ZABAWA GWARANTOWANA

REKLAMA

Pasjans Klondike

Zasady gry:

Pasjans Klondike to bardzo popularna odmiana pasjansa korzystająca z jednej talii kart bez jokerów. Celem gry jest odpowiednie posortowanie i przeniesienie wszystkich kart na cztery pola widoczne na górze ekranu. Na polach bazowych karty należy układać zgodnie z kolorem w porządku rosnącym, zaczynając od asów, a kończąc na królach.

Na samym początku część kart ułożona jest w siedmiu kolumnach roboczych zawierających od jednej do siedmiu kart. Karta na szczycie każdej kolumny jest odkryta, pozostałe karty są zakryte. Druga część talii zebrana jest w stosie roboczym widocznym w lewym górnym rogu. Karty w kolumnach należy układać malejąco, naprzemiennie kolorami. Karty między kolumnami można przenosić pojedynczo lub odpowiednio ułożonych grupach. Karty w takiej grupie muszą być ułożone malejąco, naprzemiennie kolorami. Na pustym polu kolumny, można położyć króla lub grupę kart opartą na królu.

Ta odmiana Pasjansa Klondike składa się z trzech poziomów. Każdy z nich należy ukończyć w wyznaczonym czasie, aby zdobyć trzy gwiazdy szeryfa.