Gry karciane online

SUPER ZABAWA GWARANTOWANA

REKLAMA

Pasjans Freecell na czas

Zasady gry:

Pasjans Freecell należy do grona najpopularniejszych gier karcianych dla jednej osoby. Jego zasady nie są zbyt skomplikowane, a sama rozgrywka jest bardzo wciągająca. Celem gry jest przeniesienie wszystkich kart na cztery pola bazowe widoczne na górze po prawej. Na polach tych karty we właściwym kolorze, należy układać w kolejności rosnącej, od asa do króla. Na wykonanie tego zadania przewidziano dokładanie dziewięć minut.

Karty w kolumnach, należy układać w porządku malejącym oraz naprzemiennie kolorami (czarna – czerwona). Pomiędzy kolumnami można przemieszczać pojedyncze karty lub odpowiednie grupy kart, czyli karty ułożone w porządku malejącym, na przemian kolorami. Przemieszczanie grupy kart jest możliwe, jeśli pozwoli na to liczba wolnych komórek oraz kolumn. Na puste miejsce można przenieść dowolną kartę lub grupę prawidłowo ułożonych kart.

Pasjans Freecell posiada cztery wolne komórki widoczne na górze po lewej. Komórki te, służą do tymczasowego przechowywania kart. Dzięki temu można łatwiej dotrzeć do zablokowanych kart w kolumnach.