Gry karciane online

SUPER ZABAWA GWARANTOWANA

REKLAMA

Gra Pasjans Pająk

Zasady gry:

Gra Pasjans Pająk należy do grona najpopularniejszych gier karcianych. Jego ułożenie może być stosunkowo proste lub bardzo trudne. Wszystko zależy od wybranego poziomu gry, a tym samym liczby kolorów użytych w grze. Gra kartami w jednym kolorze jest najłatwiejsza. Gra dwoma kolorami jest na poziomie średnim, a gra czterema kolorami jest prawdziwym wyzwaniem.

Celem gry Pasjans Pająk jest odpowiednie ułożenie i zebranie wszystkich kart biorących udział w zabawie. Każda kolumna zawierająca karty w kolorze, ułożone w kolejności od króla do asa jest zabierana z pola gry. Stworzenie i zebranie ośmiu kompletnych kolumn oznacza wygraną.

Karty w kolumnach należy układać malejąco, bez względu na kolor. Lepiej jednak od razu budować prawidłowe kolumny w kolorze. Karty między kolumnami można przekładać pojedynczo lub w odpowiednio uporządkowanych grupach. Karty w takiej grupie muszą być w tym samym kolorze, ułożone malejąco. Na pustym miejscu można położyć dowolną kartę lub grupę kart.

W przypadku braku ruchu należy rozdać dodatkowe karty zebrane w kilku stosach pomocniczych. Aby rozdać dodatkowe karty w grze Pasjans Pająk, należy wcześniej wypełnić wszystkie wolne kolumny. Wystarczy przenieść tam pojedynczą kartę.